דף הבית ס אח, איזה חורף!

אח, איזה חורף!

אח, איזה חורף!


פתרונות חימום נעימים, מעוצבים, חסכוניים ובטיחותיים

 

אם הקיץ הוא עונה עשירה בחוויות חוץ ושטח – ים, בריכה, טיולים ועוד, הרי עיקר ההנאה בחורף גלומה דווקא בחוויות שבבית פנימה, ובמיוחד הפשוטות שבהן: להתכרבל על הספה עם שמיכה רכה וספר טוב, לשבת עם כוס תה או שוקו חם מול האח או לחמם את הידיים הקפואות מעל התנור.

אמגזית מציעה מגוון פתרונות חימום ביתיים, מתאימים לכל צורך, לכל חלל ולכל כיס.

 

קמין גז – נוחות ויעילות במראה יוקרתי

 

אין ספק שאח מבוערת היא צורת החימום הנעימה והמשפחתית ביותר.

אלא שקמין עצים מסורתי טומן בחובו מספר מורכבויות: התקנתו טעונה תכנון מראש או חציבה בקירות הבית והתקנת ארובה, והשימוש בבולי עץ פוגע בסביבה, מצריך התארגנות ומקום אחסון גדול, ומייצר עשן, ריחות וזיהום אוויר.

קמין הגז, אשר פועל באש גלויה ומספק חום נעים וטבעי, מדמה שריפת בולי אש באמצעות בולי עץ קרמיים, אך חוסך את הריח, העשן והצורך לכרות עצים. העדר הצורך באחסון בולי עץ מאפשר הצבת קמין גז גם בדירות מגורים נטולות מחסן או חצר.

הקמין מחמם בקלות שטח של עד 50 מ"ר, ולכן אידאלי לחדרים גדולים וקטנים, לחדרי אורחים ומשפחה. לקמין הגז אין ארובה, כך שניתן להציבו בכל חדר, ללא צורך בהתקנה. 

בניגוד למזגן, החום המופץ מקמין הגז אינו מייבש את האוויר. קמין הגז של אמגזית מצוייד במפזר חום קדמי לפליטת חום מוגברת ולהגברת עוצמתו של החימום.

בנוסף, קמין גז הוא בטיחותי במיוחד: חיישן ייעודי מפסיק את פעולת הקמין במידה שהאש כבתה כתוצאה מחוסר גז או מרוח.

לקמיני הגז עיצוב קלאסי ויוקרתי, וניתן לבחור בין קמין עשוי ברזל יצוק שחור, או קמין דמוי אח במעטפת עץ מהגוני או אגס.

 

תנורי גז – חום נעים במחיר נעים

בין שלל האפשרויות לחימום ביתי, שאלת החסכון היא מהותית: מזגן, תנור חשמלי, מפזר חום, רדיאטור – כל אלה זוללי אנרגיה וכרוכים בהוצאה ניכרת.

תנור גז הוא קטן, מתנייד בקלות וזול יחסית, הן לרכישה והן לשימוש.

תנור הגז מספק חום נעים ומתפזר של אש, לא מייבש ולא מצומצם לנקודה בודדת. ניתן לווסת את עוצמת החימום.

תנורי החימום על בסיס גז מתוצרת אמגזית מצויידים בהגנה מפני חוסר חמצן ובמנגנון המגן מפני דליפת גז כאשר התנור כבה.

 

 

חימום על בסיס גז – כללי בטיחות וזהירות

 

אין להקל ראש באיכות התנור או הקמין, ולכן חשוב לרכוש מוצר בעל תו תקן מחברה ותיקה, אמינה ומוכרת, המספקת אחריות, שירות תיקונים וחלקי חילוף. יש  להפעיל את התנור או הקמין בהתאם להוראות ההפעלה.

כל תנורי הגז והקמינים של אמגזית מצויידים, כאמור, במנגנון המפסיק את פעולתם במידה שהאש כבתה, ומגן מפני דליפת גז וחוסר חמצן.

עם זאת, יש גם כללי בטיחות חשובים בהם יש לנקוט בעת השימוש בתנור חימום על בסיס גז. חשוב להרחיק את התנור מחומרים דליקים, ולא למקמו קרוב מדי לחפצים אחרים. יש להקפיד, בעת שהתנור פועל, שלא למקם חפצים אחרים עליו, במרחק של 15-30 ס"מ מצדדיו, כמטר מלפניו וכמטר וחצי מעליו. אין לייבש בגדים או להכין אוכל בעזרת תנור גז לחימום.

הקפדה על כללי הזהירות והבטיחות תבטיח לכם בית חם ונעים לכל אורך החורף, והחורפים הבאים.