דף הבית ס למה גריל גז?

למה גריל גז?

תנו גז – כל הסיבות לעבור לגריל גז

נראה שכבר מראשית ימי האנושות השתמש האדם באש לצליית בשר: ממדורה שהוצתה באמצעות אבני צור, דרך אבנים לוהטות וגזרי עץ חרוכים, קופסת פח עם פחמים ונפנוף עד אבדן חושים, והשלב האחרון באבולוציה: גריל גז מתקדם ומודרני.
אלא ששלב זה מהווה קפיצת מדרגה משמעותית, ומאפשר לא רק בשר צלוי אלא גם נוחות ניכרת לצולה, ויתרונות בריאותיים, סביבתיים ובטיחותיים.
אז מהם היתרונות של גריל גז?

קלות
גריל גז דורש, למעשה, סיבוב של כפתור כדי להתאים את החום ועוצמת הבעירה לסוג הבשר. הקץ לנפנופי ידיים או פיסות קרטון – בגריל גז אין צורך בכל מאמץ או עזרים נוספים כדי להדליק את האש או לקיימה. גריל גז חוסך גם זמן: בניגוד לצליה באמצעות מנגל, אין צורך להמתין חצי שעה ומעלה להתחממות גריל גז לחום הנכון; הגריל מגיע לחום הרצוי בתוך דקות, וניתן לויסות במהלך הצליה. גם כיבוי הגריל נעשה מיידית.
בריאות
מחקרים בשנים האחרונות מזהירים כי בשר שנחרך כתוצאה מצליה על אש פתוחה בחום גבוה ושספג עשן, האופייני לגריל פחמים, מייצר חומרים המזיקים לבריאות. גריל גז מאפשר ויסות מידת החום והבעירה והמנעות מחום גבוה מדי במהלך הצליה. בנוסף, גריל גז אינו מצריך שימוש בנוזל או קוביות לשם הדלקה ושימור הבעירה; חומרים אלה, בהם נעשה שימוש להדלקת האש בגריל פחמים, משתחררים ונדבקים לבשר, ואינם ראויים למאכל.
נוחות
גריל גז מאפשר עבודה נוחה בעמידה, ללא צורך ברכינה או התכופפות אל עבר המתקן. גריל גז מצוייד בגלגלים או עגלה שמאפשרים למקמו בנוחות לפי הצורך, ויעבוד בכל מזג אוויר. מרבית גרילי הגז מצויידים במדפי צד להנחת המכשירים המשמשים לצליה, תבלינים, או כלי ובו הבשר שעתיד לעלות על האש, וכן רשת חימום לבשר שנצלה לקראת ההגשה - הכל בהישג יד.
בטיחות
גריל גז שנרכש מחברה אמינה המספקת שירות וחלקי חילוף, הוא יציב ובטוח לשימוש.
טעם
בשר הנצלה בגריל גז שומר על עסיסיות בזכות המכסה, המאפשר סירקולציה פנימית של חום ושומר על האדים המשתחררים מן הבשר במהלך הצליה. גם העדר ארומה של תוצרי נפט או חומרי בעירה אחרים, תורם לטעם טבעי ומשופר.

סדר ונקיון
גריל גז חוסך את הצורך לאחסן פחמים ואת התלות בהם (וגם בגפרורים!), אבל בעיקר חוסך את הצורך להיפטר מהם לאחר השימוש. גריל גז גם מצוייד  בעזרים מובנים לניקוז עודפי השומן ומיצי הצליה, ומאפשר ניקוי קל ויעיל.
שמירה על הסביבה
גריל גז מצטיין מבחינה אקולוגית: הוא חוסך עצים המשמשים לפחמים, והעדרם של אלה חוסך גם את העשן העולה מהם. גם חומרי הבעירה בהם משתמשים להבערת מנגל, רעילים בהשתחררם אל האוויר, ונחסכים בשימוש בגריל גז.

אז - אפשר להתקדם לגריל גז!